Живея в сграда, в която имам противоречия в с управителния съвет на етажната ни собственост. Управителният съвет се състои се от три лица, които избягват всякакъв контакт с мен -вербален и невербален Противоречията ни се изразяват в следното:
1. Отказва ми се негласно достъп до решенията на Общото събрание на ЕС
2. Не съм допуснат до фейсбук групата на етжната собственост, в която се обеменя информация свързана с ЕС и съм лишен от правото си да съм информиран. Поисках да бъде включен, но не бях допуснат
3. Не ми е предоствен ефективен начин да съобщя за възникнали проблеми в ЕС като например наличие на повреди на съоръженията, които са собственост на етажната собсвеност.
4. На всички собственици в сградата е проставена информация за финансовия отчет и задълженията им към касата на ЕС, но не и на мен
Моля за Ваш коментар как може да бъде разрешена тази ситуация на дискриманция – по съдебен път и/или чрез КЗД или евнтулано други способи.
Markus Hillчитател
Достъп до информация в етажна собственост
Сподели
адв. Николина Митова
Съгласно чл. 4 от Закона за защита от дискриминация забранена е всяка пряка или непряка дискриминация, основана на пол, раса, народност, етническа принадлежност, човешки геном, гражданство, произход, религия или вяра, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично или обществено
положение, увреждане, възраст, сексуална ориентация, семейно положение, имуществено състояние или на всякакви други признаци, установени в закон или в международен договор, по който Република България е страна.
(2) Пряка дискриминация е всяко по-неблагоприятно третиране на лице на основата на признаците по ал. 1, отколкото се третира, било е третирано или би било третирано друго лице при сравними сходни обстоятелства.
(3) (Изм. – ДВ, бр. 105 от 2016 г.) Непряка дискриминация е поставянето на лице или лица, носители на признак по чл. 4, ал. 1, или на лица, които, без да са носители на такъв признак, съвместно с първите търпят по-малко благоприятно третиране или са поставени в особено неблагоприятно положение, произтичащо от привидно неутрални разпоредба, критерий или практика, освен ако разпоредбата, критерият или практиката са обективно оправдани с оглед на законова цел и средствата за постигане на целта са подходящи и необходими.
Можете да подадете сигнал до КЗД като се основете на непряка дискриминация.
Поздрави,
адв. Николина Митова
тел. 0898 303092