Дело за измама чрез Запис на Заповед по ГПК чл.417.Ищецът дава пари чрез ЗЗ на ответника,който не знае за този вид намерение,фалшифицира подписа и почерка с неговите данни.След като ответника вече е починал…наследниците на ответника поемат цялата отговорност.
Последва експертиза на подписа,където отговорното лице експерт криминалог доказва ,че подписа е фалшифициран.
И въпреки всичко,ищецът и съда осъжда лицето да му се наплатят парите плюс разноските по делото и лихвите.
Подадена е жалба в прокуратурата за измама,но не се знае колко време ще отнеме това.От страна на наследниците желаят експертиза на почерка за да се докаже още една измама,освен доказаният подпис.Но кога ще се случи тази експертиза на почерка не се знае.
И на всичко отгоре са пренасочили към ЧСИ.
Така,имам питане какво още може да се направи и къде може да се подаде жалба,възражение..
Благодаря.
адв. Николина Митова
След като имате адвокат по делото, най-добре е да коментирате всички въпроси с него, тъй като той е най-добре запознат със случая, документи, подал е необходимите жалби и молби и пр.
Относно прекратяване на изпълнителното дело има строго определени условия в Гражданско-процесуалния кодекс –
“Чл. 433. (1) Изпълнителното производство се прекратява с постановление, когато:
1. длъжникът представи разписка от взискателя, надлежно заверена, или квитанция от пощенската станция, или писмо от банка, от които се вижда, че сумата по изпълнителния лист е платена или внесена за взискателя преди образуване на изпълнителното производство; ако длъжникът представи разписка с незаверен подпис на взискателя, последният при спор е длъжен да декларира писмено, че разписката не е издадена от него, в противен случай тя се приема за истинска;
2. взискателят е поискал това писмено;
3. изпълнителният лист бъде обезсилен;
4. с влязъл в сила съдебен акт бъде отменен актът, въз основа на който е издаден изпълнителният лист, или този акт се признае за подправен;
5. посоченото от взискателя имущество не може да бъде продадено и не може да бъде намерено друго секвестируемо имущество;
6. (доп. – ДВ, бр. 49 от 2012 г.) не са заплатени дължимите авансово такси и разноски по изпълнението, освен в случаите на чл. 83;
7. бъде представено влязло в сила решение, с което е уважен искът по чл. 439 или 440;
8. взискателят не поиска извършването на изпълнителни действия в продължение на две години, с изключение на делата за издръжка.”
Поздрави,
адв. Николина Митова
тел. 0898 303092
Alieva79
Благодаря за отговора.
В момента имам адвокат от началото на делото от 2016 г.
Той движи документите с въпросните лица.
Поканата от ЧСИ вече е взета от друго лице.
Изисквах епикриза на почерка на документа, тъй като ищецът е казал, че щом почерка и подписа били едни и същи???
Няма как да е така. Подписа е доказан, че е фалшив. Междувременно има подадена жалба в прокуратурата за измама от миналата седмица.
Ако се направи експертиза на почерка и се докаже измамата, ще се прекрати ли делото?
Какво бихте ме посъветвали от тук нататък да предприема?
Адвоката ми е упълномощен от мен, в момента съм в чужбина – живея и работя.
Благодаря Ви.
адв. Николина Митова
Силно препоръчително е във Вашия случай да се консултирате с адвокат с всички приложими документи. Евентуално може да се иска спиране на съдебното и/или изпълнителното производство, но е необходима допълнителна информация на какъв етап е досъдебното производство, както и заповедното и изпълнителното.
Поздрави,
адв. Николина Митова
тел. 0898 303092