Здравейте, имам договор на мое име,с виваком който обаче ползваше починалата ми майка аз живея от години в чужбина. отидох във виваком със смъртен акт и удостоверение за наследници но те отказаха да прекратят договора ми защото бил на мое име а не на починалата ми майка ,затова било трябвало да платя по три вноски за всичко, съответно Интернет, телефон, и телевизия като сумата е доста голяма,съответно служителите взеха да ме уверяват че е по добре да си го държа защото едва ли съм имала проблем с парите и т.н. Отказвам да платя каквото и да било, защото в крайна сметка не съм се омъжила за телефония оператор (въпреки че точно това се случва, по лесно е да се разведеш) Предполагам че не съм единствения човек с този проблем, хората които живеем навън го правим за да имаме постоянна връзка с възрастните, много моля ако някой е имал подобен проблем как го е разрешил, мисля да се обърна към адвокат
Сподели
адв. Николина Митова
Препоръчах Ви адвокат да прегледа договора Ви, тъй като може да има специфики, но това е правилото – при предсрочно прекратяване на срочен договор, се заплащат три месечни такси като неустойка.
Поздрави,
адв. Николина Митова
тел. 0898 303092
Ekaterina Neycheva
Благодаря за отговора адв.Митева, само че не разбрах защо не трябва да платя 3 такси като комплект а трябва да плащам за всяко нещо по отделно нали е пакет?Или е пакет когато на тях им е удобно??После не разбирам защо когато един човек живеещ другаде не може не може да спира за определен период услугите, за съжаление знам че не само законодателство куца в родината и здравеопазването е същото и всичко и все пак благодаря
адв. Николина Митова
Здравейте, Екатерина Нейчева,
за точен и коректен отговор следва да се прегледа договорът Ви с мобилния оператор, но след като е на Ваше име, няма основание да бъде прекратен поради смъртта на майка Ви. За мобилния оператор е без значение кой ползва плана, важно е кой е сключил договора. Това е стандартна практика, одобрена и от КЗП, при предсрочно прекратява на срочен договор с мобилен оператор, да заплатите като неустойка три месечни такси.
Поздрави,
адв. Николина Митова
тел. 0898 303092