Здравейте,
получих разпореждане да си заплатя задълженията към етажната собственост, представлявана от Вход “Мениджър”.
Въпросът ми е, след като от входа не сме упълномощавали вход Мениджър да ни представляват, какво право имат те да подават заявление в съда за издаване на такава заповед? Имам съмнение и относно легитимността на избора на фирмата като цяло. При оспорване на размера на задълженията към етажната собственост, ако съдът прецени, че имам право и размерът не е равен на посочения от вход мениджър, кой ще заплати съдебната такса и адвокатския хонорар, включително и вече начислените ми такива?
Малко предисловие – нямам против да си плащам таксите, но въпросната фирма е избрана за домоуправител в момент, в който живея в чужбина, при завръщането си намирам бележка на вратата, че дължа такси за 12 месеца. Има решение на етажната собственост, че при необитавано жилище се заплаща 50% от таксата, но при заварено положение ми е отговорено, че не може декларацията да се подаде със задна дата.
След прибирането си от чужбина коректно съм си заплащал таксите, но оспорвам размера на начислените в мое отсъствие такси.
Благодаря.
lyubomir_1234читател
Съдебна заповед за плащане на такса вход
Сподели
адв. Николина Митова
Здравейте, Любомир,
след като сте получили заповед за изпълнение от съда, можете да подадете възражение отново към съда срещу издаването на въпросната заповед. В такъв случай от “Вход мениджър” следва да предяват иск в едномесечен срок от връчването на възражението и в исковото производство можете да направите съответните възражения. В случай обаче че нямате право, исковото производство само ще Ви натовари с разноски за адвокатски хонорари и такси, вкл. и платените от другата страна.
Предвид че описаното от Вас не е съвсем ясно, съветът ми е да се консултирате с адвокат, като му предоставите документите, с които разполагате.
Поздрави,
адв. Николина Митова
тел. 0898 303092