Регистрация

Регистрирай се, за да задаваш въпроси и да отговаряш.

Вход

Влез в своя профил, за да задаваш въпроси и да отговаряш.

Забравена парола

Забравена парола? Въведи твоя имейл адрес. Ще изпратим линк за нова парола по имейл.

Трябва да си в своя профил, за да добавиш въпрос.

Надежда

редактор
Следващи
  1. Здравейте, Елена, Недвижимите имоти, които сте придобили чрез дарение или наследство, не стават част от съпружеската имуществена общност. Те остават Ваши. Съгласие на съпруга не е необходимо, освен ако имотът не е семейното Ви жилище. Надежда Георгиева юрист | Advokatami.bg 0888 047 188

    • 0
  2. Фирма

    Здравейте, Ани! Законът не забранява едновременно да сте собственик и управител на фирма и да работите на трудов договор, освен ако в договора изрично не е упомената подобна клауза. Може спокойно да извършвате двете дейности, докато решите да работите единствено с Вашия бизнес. Желая Ви успех! НадежПрочети

    • 0
  3. Здравейте, Онур Орхан! Онлайн магазините следва да се регистрират в НАП. Процедурата е улеснена. За да има необходимост от регистрация на онлайн магазина, той трябва да отговаря на определени изисквания, а именно - след като на сайта има възможност за покупка/има "количка"/ и има възможност за извърПрочети

    • 0
  4. Здравейте, Стоян Гечев! За да продавате земеделската продукция може да регистрирате дружество по Търговския закон (ЕООД), да се регистрирате като едноличен търговец или да се регистрирате като земеделски производител. Друг вариант е да се регистрирате като земеделски производител, което е по-изгодниПрочети

    • 0
  5. Здравейте, г-н Александров, Съгласно чл. 222 от Кодекса на труда при съкращаване в щата или намаляване в обема на работа, обезщетението, което следва да заплати работодателя Ви е в размер на брутното Ви трудово възнаграждение за един месец. Обезщетението подлежи на облагане като трудов доход. ВърхуПрочети

    • 0
  6. Здравейте, Ако сте купили стока или услуга онлайн или извън магазин (по телефона, с поръчка по пощата, от онлайн магазин), имате право да се откажете от покупката в рамките на 14 дни по каквато и да е причина и без да обяснявате защо. Този срок вече е изтекъл, но винаги имате право на поне 2-годишнаПрочети

    • 0

10 правни курса,
които спестяват стотици левове